Hakkımda

İş hayatımda “nasıl yapalım?” sorusunu yanıtlamaya çalışır, özel hayatımda sevgi, saygı ve hoşgörü ararım

Otomotiv ve bağlantılı sektörlerde uzmanlaşmış bağımsız bir yönetim danışmanı, yönetici koçu ve proje yöneticisiyim. Büyüme, küçülme, yeniden yapılanma ve kurumsal değişim gibi stratejik alanlarda proje üretir ve hayata geçiririm.

İş hayatımda “nasıl yapalım?” sorusunu yanıtlamaya çalışır, özel hayatımda sevgi, saygı ve hoşgörü ararım. Hayatın her anında düşünür, hayal eder, okur, dinler, araştırır, zaman zaman da kendimi ve dünyayı daha iyi anlamak için bir şeyler yazarım.

2014 yılından bu yana otomotiv elektrifikasyonu konusuna odaklandım ve elektrikli otomobiller ile ilgili farklı içeriklerle çok sayıda yerli & yabancı projede yer aldım.

2019 yılından sonra yeni bir ilgi alanı geliştirdim: Kişisel Bilgi Yönetimi, ya da İngilizce tabiriyle "Personal Knowledge Management" (PKM). Kısaca bireyin sahip olduğu (ya da kolayca erişebildiği) bilgiyi daha verimli şekilde kullanmasıyla ilgili yöntem ve yaklaşımlar olarak tarif ettiğim bu konuda yazdıklarıma Kişisel Bilgi Yönetimi etiketli blog yazılarımla ya da aynı konuda çektiğim kısa videolara Youtube kanalımdan ulaşabilirsiniz.


Özgeçmiş

1969 yılında Londra’da doğdum. Çocukluğum İzmir, üniversite hayatım Ankara’da geçti. 1993 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldum.

Profesyonel hayatımın büyük bölümü otomotiv, bir dönemi de ziraat sektörlerinde gelişti. 20 yılı aşan yurt içi ve yurt dışı kurumsal tecrübenin ardından hayatımı fikirsel üretimle kazanma yolunu seçtim. 2012 yılından bu yana birey ve kurumlar için danışmanlık, koçluk ve proje yöneticiliği yapıyor, müşterilerime kişisel ve kurumsal fayda yaratmak için çalışıyorum.

Bu bağlamda 2012 yılından bu yana otomotiv sektöründe (alfabetik sıra ile): BMW, Borusan Premium Kiralama, Doğan Trend Otomotiv, E-Garaj, Ford Otosan, Jaguar Land Rover grubu, Mahindra, OSD (Otomotiv Sanayi Derneği), Volvo, VW (Doğuş Grubu) diğer sektörlerden: Barem, Castrol, Bimaş Bisiklet, BBVA, Ekomak (Atlas Copco) markaları için farklı ölçek ve içerikte projeler üretip hayata geçirdim.

2015 – 2017 yılları arasında KPD (Koçluk Platformu Derneği) yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttüm. 2016 – 2019 yılları arasında FIA (Federation International Automobile) Elektrikli Araçlar Şampiyonaları komitesi Türkiye delegesi olarak görev yaptım. 2018 yılı sonundan bu yana Adalet Bakanlığı bünyesinde otomotiv ve bu sektöre özel ticaret hukuku konsunda bilirkişi olarak görev yapıyorum.

Detaylı özgeçmişim için lütfen tıklayın.

--- Yalçın Arsan'ın şahsi web sitesi, tüm hakları saklıdır © 2002 - 2024 --- Kurumsal web sitesi Arsan Danışmanlık