Yalçın Arsan

DanışmanYönetici KoçuToplantı ModeratörüDeğişim Yöneticisi

Kısa Özet

1969 yılında Londra’da doğdum. Çocukluğum İzmir, üniversite hayatım Ankara’da geçti. 1993 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldum.

Profesyonel hayatımın büyük bölümü otomotiv ve ziraat sektörlerinde gelişti. 20 yılı aşan yurt içi ve yurt dışı kurumsal tecrübenin ardından hayatımı fikirsel üretimle kazanma yolunu denemeyi seçtim. 2012 yılından bu yana birey ve kurumlar için danışmanlık, koçluk ve mentorluk yapıyor, onlarla beraber kişisel ve kurumsal fayda yaratmaya gayret ediyorum.

Profesyonel Geçmiş

 • Şub 2012 - Haz 2017

  Arsan Danışmanlık

  Kurucu Ortak
  Otomotiv, sanayi, ziraat ve iletişim sektörlerine hizmet etmek için kurduğumuz yönetim danışmanlığı, stratejik planlama ve proje yönetimi odaklı danışmanlık şirketi.
 • May 2009 - Şub 2012

  Pancar Motor

  Genel Müdür
  Türkiye'nin ilk büyük sanayi üreticisi. İflas halindeyken Genel müdürlüğü görevini kabul ettiğim bu firmadaki ilginç (ama biraz uzun) hikayemi okumak için lütfen okuyun: Pancar Motor'da ne oldu?
 • Mar 2006 - Oca 2009

  Arkas Otomotiv

  Genel Müdür
  2006 yılı sonunda Türkiye'nin ilk çok markalı otomotiv bayiler grubu olarak Arkas Holding bünyesinde kurulan, satış, servis ve ikinci el alanlarında hizmet veren ülkenin en büyük otomotiv perakandeciliği yatırımlarından biri. Bugün ölçeği küçülmüş olsa da zamanının en önemli otomotiv girişimlerinden biriydi.
 • May 1996 - Oca 2006

  Ford Otosan

  Servis, Pazarlama ve Genel Müdürlük'te çeşitli görevler
  Üç yılı yurtdışında olmak üzere toplam 10 sene çalıştığım ve belki de beni en çok şekillendiren kurumsal yapı. 2006 yılında ayrılırken yollarımın mutlaka bir daha kesişmesini temenni ettiğim, Türkiye'nin en büyük ve en güçlü otomotiv üreticilerinden biri.